Uygulama 1 – Projesi Dökumanları

Proje Kapsamı:
Üretimde kullanılacak malzemelerin üretim bölgesinde bulunan raflara mobil el terminali ile okutularak Mobil Barkotlu Depo Programı kullanılarak raflara giriş ve çıkışları yapılacak. Böylece sürekli olarak raflardaki adreslerde hangi ürünlerden ne kadar var anlık olarak takip edilebilecek.
Detaylı Açıklama:
Uygulama asp.net ile c# kullanılarak bir web sayfası olarak hazırlanacak.
Mobil Barkotlu Depo Programı’nın kullanılacağı yerde mobil cihazlar var ve bu cihazlarda kurulu olan endüstriyel bir web gezgini ile SAP ERP sistemini kullanmaktalar. Aynı endüstriyel gezgine Mobil Barkotlu Depo Programı’nın bağlantısı da eklenerek kullanıcıların kolaylıkla üretim için SAP ERP sistemini veya depo işlemleri için Mobil Barkotlu Depo Programı’na erişmeleri sağlanacak.
Web sayfaları mobil cihazlara göre hazırlanacak ufak ekranlar olarak tasarlanacak ancak bağlantı adresi masa üstü bilgisayardan da açılabilecek. Böylece tek bir program ara yüzü ile hem mobil kullanıcıların istekleri hem de masaüstü kullanıcıların istekleri karşılanmış olacak.
Uygulama güvenliği için ilk ekranda istenen kullanıcı adı ve parolası SAP ERP sistemindeki kullanıcı adı ve parolasına bir fonksiyon ile bakarak çalışacak, SAP ERP sistemine erişimi olmayan kişinin Mobil Barkotlu Depo Programı’na da erişme izni olmayacak.
Bir barkod depoya ilk defa geliyorsa bilgiler SAP ERP sisteminden, ilk defa gelmiyorsa kendi veri tabanından getirilecek. Barkod hareketleri yapılırken alınan barkod veya depoya yerleştirilen barkod içinden malzeme alındığı için kullanıcıya miktar düzeltme yetkisi verilecek.
Kullanıcı giriş yaparken ilk önce raf adresini sonra da ürünün barkodunu okutacak ve ekrana gelen ürün bilgilerinde eğer miktar düzeltme gerektirmiyorsa giriş onaylanıp kayıt tamamlanacak.
Kullanıcı çıkış yapıyorsa sadece ürün barkodu okutulacak ve ekrana gelen bilgiler içinden sadece miktar düzeltmesi izni olduğundan düzeltip işlemi onaylayarak çıkış işlemini yapacak.

Uygulamada yerine getirilecek işlevler:
1. Depo raf adresleri ve gönderen veya alıcı depo adresleri tanıtma ekranı,
2. Depo raf adresine barkotlu giriş ve çıkış ekranı,
3. Depo raporları:
a. Tarih, ürün kıstası ile giriş çıkış hareketleri raporu ekrana ve pdf.
b. Anlık adresli stok durumu raporu ekrana ve pdf.
c. Depoda yer alan ürünün barkod etiketini çıktısı ekrana ve pdf.
Teslim Edilecekler:
Analiz Raporu
Tasarım Raporu
Gerçekleştirim Raporu
Test Raporu
Program Kaynak Kodu
Veri tabanı tablo oluşturma kodları
Programın Derlenmiş Hali
Örnek veriler içeren veri tabanı yedeği
Program Kurulum Kılavuzu
Program Kullanım Kılavuzu

pdf:

Uygulama 1 – Projesi Dökumanları” hakkında 3 yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.